Історія кафедри

Відповідно до Наказу міністра охорони здоров’я України №277 від 23 серпня 1970 року і МОЗ СРСР №50 від 25 січня 1971 року в Донецькому медичному інституті ім. А.М. Горького були організовані спочатку курс, а потім кафедра урології та оперативної нефрології. Очолив кафедру доктор медичних наук, професор Петро Степанович Серняк.

Спочатку курс урології розташовувався на базі 2-го хірургічного відділення Донецької обласної лікарні ім. Калініна в корпусі № 6, де були розгорнуті 40 ліжок, і на базі відділення «штучної нирки» (20 ліжок) в 7 корпусі. Після закінчення будівництва 8-ми поверхового лікарняного корпусу № 4 на території лікарні ім. Калініна в жовтні 1971 року кафедра урології була переведена в цей корпус.

ДонНМУПотрібно сказати, що керівництво Донецького медичного інституту робило все можливе для організації кафедри урології.

Керівником кафедри урології з 1999 по 2000 рік був доктор медичних наук Юрій Вікторович Геїв. Під його керівництвом на кафедрі створювалися методичні посібники та тестові завдання для проведення педагогічного процесу. Впроваджено методику імуногістохімічного дослідження при пухлинах предстательнай залози і сечового міхура. Розроблено та впроваджено в практику методики зндолімфальной поліхіміотерапії при пухлинах органів сечовидільної системи.

З 2001 по 2009 року завідувачем кафедрою урології був доктор медичних наук, професор Валерій Миколайович Гузенко. На високому професійному рівні продовжена організаційно-методична і наукова робота кафедри урології. У лікувальній роботі колективу клініки 47% склали прогресивні ендоскопічні методи лікування різної урологічної патології, і до 90% малоінвазивні методики лікування сечокам’яної хвороби.

У 2010 році на посаду завідувача кафедри урології був обраний вихованець кафедри урології, випускник Військово-медичної академії ім. С.Н.Кірова – доктор медичних наук, старший науковий співробітник Сергій Миколайович Шамраев.